The Vesper Bell
The Vesper Bell
Hurry up, only 6 items left in stock.
Product Specifications
| Color | Gold |
|---|---|
| Frame Colour | Brass |
| Assembly | By Electrician |
| No. of Bulbs & Types | 1 |
| Product Depth | 350mm |
| Product Height | 500mm |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Size | Other |
| Energy Efficiency Class | A++ |
| Light Temperature | Warm white |
| Light Color | 3000K |
| Certifications & Standards | SAA |
Couldn't load pickup availability
Get an additional $50 off when you spend $1,000 or more! Learn more
Warranty
Warranty
All of our lighting products come with a 2-year replacement warranty. Customers can have peace of mind knowing that our lighting products are backed by a 2-year replacement warranty.
Shipping and Returns
Shipping and Returns
Shipping
- Free shipping on all orders*
- Metro next-day delivery. Order before noon on weekdays*
- Pick Up In-Store - 1-Hour Click & Collect
Find more about our Shipping Policy here.
Returns
Abeeha Lighting offers a full refund or exchange for change of mind purchases within a 15-one-day period, provided proof of purchase (receipt or website order confirmation email) is provided. Find more about our Return Policy here.
Materials & Care
Materials & Care
Constructed from durable, sustainable materials, each piece is tailored for long-lasting use and timeless style. For proper care, gently wipe with a soft, damp cloth to remove dust and dirt. Avoid harsh chemicals, abrasive cleaners, or excess moisture.
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.

